Tıraşsız Saç Ekimi

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Tıraşsız saç ekimi; genetik sorunsallar, stres, yaş, çevresel öğelerden etkilenme, kullanılan ilaçlar gibi benzer olgulardan ötürü beliren bölgesel dökülmelere müdahalede seçilebilecek en iyi yöntemdir. Tıraşsız saç ekimi, saç kazınmadığı ya da tıraşlanmadığı için dökülme problemi yaşayan kişiler tarafından en çok seçilen bir yöntemdir. Bölgenin kazınmasına gerek duyulmaması, operasyondan sonra günlük yaşamınıza çabucak dönebilmeniz yönünden de oldukça önemlidir. Bunu yanında, en güncel saç ekimi tekniği olan FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu metodu kullanıldığı için, saç ekiminin ardından en doğal sonuçlara kavuşursunuz. Bir an önce normal yaşantınıza dönebilmeniz, yeni ekilen saçlarınızın doğallığı, hiç kimsenin farkına varamayacağı kadar kendiliği bu yöntemin en belirgin ve iyi olumlanışıdır. Burada önemli olan doğru, etkin, alanında uzman deneyimli bir plastik cerrah ve bu işleyişte bir hastane seçmenizdir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyenlerin operasyondan önce doktorunun isteği üzerine saçlarını normal ölçülerinden biraz daha fazla uzatması gerekir. Tıraşsız saç ekimi yapılırken en güncel yöntem olan FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) kullanılır. Operasyona başlamadan önce saç foliküllerinin alınacağı bölge belirlenir ve karar verilir. Genellikle karar verilen – belirlenen bölge ense kısmıdır. Daha sonra plastik cerrahınız, ekibinin yardımı ile donör olarak kullanılabilecek güçlü, sağlıklı saç foliküllerini alır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta saç foliküllerindeki çoklu köklerin parçalanmadan, bütünlüğü konarak alınmasıdır. Bu foliküllerin alınmasında kafa derisinin hiçbir zarar görmediği özel milimetrik ekipmanlar ve düşük devirli mikromotorlar kullanılır. Saç ekimi alanında uzman olan bir ekip alınan saç foliküllerini ekim için kullanılmaya hazır duruma getirir. Sonra da alınan bu foliküller özel aygıtlarla saç ekiminin yapılacağı bölgeye aktarılır.

Tıraşsız saç ekimi tekniği yöntemiyle her bir saç kökünden bir ile üç arasında saç folikülü alınabilir. Genelde iki evre halinde geçekleşen saç ekimiyle ortama 4.000 civarında saç köküne kavuşabilirsiniz. Saç ekimi işlemleri; operasyonunun işleyiş süresi, ekilecek olan greft sayısı, saç ekim uzmanının profesyonelliği ve estetik hastanesinde kullanılan teknolojik dokümantasyonun güncelliğine göre değişiklik gösterebilir. Saçta herhangi bir tıraşlama olmayacağı için bu işlemin FUE yönteminden daha uzun zaman ve emek gerektirdiğini unutmayalım.

Tıraşsız saç ekimi sonrasında kazıma yapılmadığı için ekim yapılan alanı gizlemeniz çok daha kolay olacaktır. Tıpkı FUE yönteminde olduğu gibi, ekim yapılan alanda oluşan kabuklanmaların geçmesi sekiz – on günü bulabilir; üç ay gibi kısa bir zamanda ise yeni saçlarınıza kavuşabilir, en geç bir yıl içerisinde de ekilen saçlarınızın tamamının çıkmasıyla beklediğiniz doğal saç görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları
Günlük hayatınıza ve düzenli olarak yaptığınız aktivitelere hemen dönüş yapabilirsiniz.

  • Günlük yaşamınızda ve düzenli olarak yaptığınız edimlere gününde dönüş yapabilirsiniz.
  • Saç foliküllerinin çıkarılldığı donör olarak kullanılan yer tıraşlanmadığı için hızlıca kapanır.
  • Saçlarınızı kestirmek ya da kazıtmak istemeseniz bile, ağrısız ve sızısız en güncel saç ekimi yöntemi olan FUE tekniğini uygulatabilirsiniz.
  • Daha önceden FUT tekniği ile saç ekimi yaptırmış ve istediğiniz sonucu elde edememişseniz FUE tekniğini uygulatabilirsiniz.
  • Saç folikülü alınan ya da saç ekimi yapılan yerde herhangi bir iz oluşmaz.
  • Normal saç ekiminde saçlarınızın 1 numara (yaklaşık 3 mm) olacak biçimde kesilmesi gerekirken, saçlarını kestirmek istemeyen erkekler ve özellikle kadınlar yönünden tıraşsız saç ekimi ideal bir seçenektir. Operasyon sonrasında “saç ektirmiş” görüntüsünü kolaylıkla gizleyebilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekiminin Dezavantajı Var mıdır?
Tıraşsız saç ekimi işleyişi, normal FUE ya da FUT tekniğinden çok daha uzun sürer ve farklı bir emek ister. Operasyon işleyiş süresi genelde %50 oranında artar. Aynı biçimde saçlar tıraşlanamadığından sterilizasyonun sağlanması zor olup, işlemin gerçekleştiği bölgede gerekli hijyenik ortamın sağlanması için üst düzey özen ve dikkat gerekmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları
Tıraşsız saç ekimi operasyonu, normal saç ekimine göre çok daha uzun süre ve dolayısıyla yoğun emek gerektirdiğinden fiyatları daha yüksek olabilmektedir. Bunun için de saç ekimi yaptırdıktan sonra en kısa sürede günlük yaşantınıza geri dönmek ve en doğal ve özlediğiniz sonuçları görmek yanında , çok deneyimli plastik cerrahlarla ve son teknolojik aygıtlarla yapılan saç ekimi merkezinde ya da estetik hastanesinde işlem yaptırdığınızdan emin olmanız gerekir.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.