Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal EkimiSAKAL EKİMİ NASIL YAPTIRILIR?

Sakallarının olmaması birçok erkeğin ciddi sorunlarındandır. Sakalsızlığa değişik anlamlar yüklenmesi erkeklerde ciddi olumsuz algılar ve ruhsal ezinçler yaratmaktadır. Sakal ekimi yaptırmak isteyen kişiler, sakal çıkarken genelde asimetrik bir çıkış sergilemesi, kimi bölgelerde sakal çıkmaması sorunsalı ile başvururlar.

Sakal ekimi uygulaması, diğer ekim uygulamaları gibi FUE tekniği ile yapılmaktadır. Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulamalar her yaştan kişiye uygulanabilmektedir. Kimi kişiler, genetik nedenlerle sakalı çıkmadığından sakal ekimi uygulamasını seçebilir. Duruma göre yara izlerine de sakal ekimi yapılabilmektedir.

Sakal ekimi tüm dünyada çok yoğun isteklisi olan bir uygulamadır. Sakal ekimleri genel olarak favori ekimiyle birlikte yapılır. İsteklilerin büyük bir bölümü, sonuçtan hoşnut olur ve uzun dönemde etkisini görürler. Sakal ektirmek için tüm dünyadan ülkemize gelen binllerce turist sağlık turizmi kapsamında bu hizmetlerden yararlanırlar.

Sakal Ekimi Uygulamasını Kimler Yaptırır?

  • Sakalı çıkmayan ve köse olarak nitelenen kişiler.
  • Yara izi nedeniyle sakallarının bir bölümü ya da nokta olarak belirli bir alanı körelmiş kişiler.
  • Sakalları asimetrik çıkanlar.
  • Önemli not: Yanık ve ezilme nedeniyle zayıf – biçimsiz sakallara sahip olanlar sakal ekimi yaptırabilirler.

Sakal Ekimi Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?
Sakal ekimi FUE yöntemiyle yapıldığı için, herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Kişinin kendi dokusundan alınan kılların sakal bölgesine ekilmesi ile uygulanan sakal ekiminde birçok kişi başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Sakal Ekimi Uygulamasının Sonucu Nasıldır?
Sakal ekimi sonrası yüzde kabuklanmalar belirir ve sakallar dökülür. Ortalama dört – sekiz ay içinde doğal bir biçimde çıkan sakallar görülür.

Hiçbir yan etkisi olmayan uygulamadan sonuç elde etmek kısa süre içinde gerçekleştirilir. Sakal ekimi yaptıran kişiler, istedikleri sonucu kendileri belirleyebilir. Ekilen sakalın yoğunluğu ve var olan sakalın durumu göz önünde bulundurulur. Sakal toprağa ekilen tohum gibidir. Zaman geçtikçe ekim yapılan bölgede yaşam bulan kıl kökleri uzamaya başlar ve sonuç başarılı olur. Saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de kısa sürede sonuç almak mümkündür; ancak, hemen – kısa sürede sonuç almak mümkün değildir; çünkü, ekim yapılan bölgedeki sakalların doğal bir çıkış sergilemesi için, belirli bir süre gerekir.

Sakal Ekimi Pahalı mıdır?
Sakal ekimi tutarları birçok Avrupa ülkesine göre ülkemizde daha da ucuzdur. Bu nedenle her yıl ülkemize binlerce turist sağlık turizmi kapsamında gelmekte ve kendi ülkelerine oranla bu ucuz fiyatlardan yararlanmaktadırlar.

Sakal ekiminde fiyatlar saç ekimindeki fiyatlarla aynıdır. Ne kadar kıl kökü alınıp ekilecekse o kadar sayı üzerinden hesap yapılır. (Burada istenilen saç yoğunluğa göre ekim yapılacak kıl kökü sayısı ve tutarı değişim gösterebilir.)

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.