Saç Simülasyonu

Saç SimülasyonuSAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

Özel olarak tasarlanmış tekno aygıtlarla, özel olarak geliştirilmiş boyaların saç derisi bölgesine minik efektler biçiminde uygulanması işlemidir. Türkiye’de saç dövmesi, saç mikropigmentasyonu, saç simülasyonu gibi nitelemelerle ve adlandırılmalarla anılmaktadır.

Saç simülasyonu yapılacak bölgenin yüz ölçümlerine bağlı olarak 3 ila 5 saat gibi bir sürede bitirilmektedir. Cerrahi bir operasyon değildir; kişiler işlem sonrasında işlerine kaldıkları yerden bakabilirler. İşlem anında acı duyumu alınmaması için bölge anestezik kremlerle uyuşturulur. Saç simülasyonu kişinin cilt yapısına bağlı olarak 3-4 yıla yakın bir kullanım imkanı sağlar.

Neden Bilgisayar Destekli Saç Simülasyonu?
Saç simülasyon işleminde istenen en önemli etkenlerden birincisi doğallıktır. Saç simülasyonu işlemi için gelen kişilerin her birinin ayrı ayrı saç teli kalınlığı, cilt yapısı, saç rengi gibi bir çok değişkenlik bulunmaktadır. Bilgisayar destekli saç simülasyon aygıtıyla bu değişkenliklere göre işlem gerçekleşiyor. Böylece, %100 doğal bir görünüm elde ediliyor.

Saç Simülasyonu ne kadar süre kullanılır?
Saç simülasyonu, kullanılan boyalara ve cilt yapısına bağlı olarak üç ile beş yıl süreli bir kullanım olanağı sunar. Bu evre içinde yılda bir kez yenilenmesi önerilmektedir. Süre sonunda tümüyle silinir ve izi bile kalmaz ve istenilen süre içerisinde yenilenebilir. Boyanın içeriği zamanla terleme ile birlikte vücuttan atılır.Bu açıklamalarımızın tersi durumlarda; yani, süreleri on yıl gibi abartılı söyleyen kurum ve sözde uzman kişilere inanmayın. Bu kurum ve kişiler sağlıklı olmayan dövme boyalarla işlem yaptırmaktadırlar. Bu da esefle belirtmeliyiz ki; renk ömür boyu çıkmamakla birlikte zamanla mavi ve yeşil olmaktadır.

Saç Simülasyonu Fiyat Değişiklik Gösterir mi?
Doğrusu, ilk soruların başında saç simülasyon fiyatları gelmektedir. Burada belli öğeler fiyatı etkilemektedir. Ekilecek bölgenin büyüklüğü, cilt yapısı – karakteri, saç teli kalınlığı, kişinin daha önce saç ekimi yaptırıp yaptırmadığı gibi birçok etken işlem tutarlarını belirlemektedir.

Saç Simülasyonunda Can Acır mı?
Saç simülasyon işleminde uygulama bölgesi anestezik kremlerle uyuşturulmaktadır. Böylelikle işlemin işleyişinde çok duyulur bir acı yaşanmaz. Keyifli bir şekilde saç simülasyonu yapılır. Uygulama sonrası yara – bere çizik kesinlikle olmaz ve kişi günlük yaşantısını bıraktığı yerden sürdürür.

Saç Simülasyonun Saç Ekiminden Farkları Nelerdir?
Saç simülasyonunda cerrahi bir işlem yoktur. Saç ekiminde olduğu gibi aylarca bekleme süresi yoktur. Saç simülasyonunda saç derisi, saç efektleri verilerek boyanır ve böylelikle çok hızlı bir sonuç elde edilir. Bu nedenle dünyada son derece popüler, istenen bir uygulamadır.

Saç Simülasyonu Ne Kadar Süre İçerisinde Yapılır?
Saç simülasyonu yapılacak bölgeye bağlı 2 saat ile 6 saat sürebilen bir işlemdir. İşlem sırasında molalar verilir. Bu molalarda kişiler çay kahve içebilirler. Keyifli, dostane bir ortamda ve biçimde işlem gerçekleşir ve kişi günlük yaşamın kaldığı yerden sürdürür.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.