Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç MezoterapisiSAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR?

Saç mezoterapisi erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesini durdurmayı gözeten, saç oluşum yoğunluğunu arttıran ve erkek tipi dökülmeyi, açılmayı önleyebilme seçenekleri sunan bir iyileştirme yöntemidir. Saç derisindeki protein, vitamin ve diğer besleyici maddelerin düzenlenmesini gerçekleştiren bir işlemdir.

Saç Mezoterapisi, acı duyumsatmadan, saç derisindeki besleyiciler ve enjeksiyon iğneleri yardımıyla güçlendirerek saç derisini besler ve nemlendirir. Ayrıca hücre metabolizmasını hızlandırır, enfeksiyonların oluşmasını önler ve saç oluşumunu çabuklaştırır. Bu işlem, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerini daha kalın, hacimli, güçlü, uzun ve sağlıklı saç teller haline getirerek yeniler. Bu iyileştirme, uygulaması diğer tedavi ve iyileştirme uygulama sürelerine göre daha hızlıdır ve zamanla hormonal dengeyi düzeltmeye yardımcı olur; DHT hormonunu etkisizleştirerek de yeni saç tellerinin hızlıca oluşmasını sağlar.

Saç Dökülmesinin Sınıflandırılması
Saç mezoterapisi saç ekiminde, besin çeşitliliği açısından zengin sıvının saç derisinin mezoderm tabakasına enjekte (zerk) edilmesi tekniğidir. İçeriğinde steril iğneler bulunduran özel bir mezoterapi tabancası kullanılarak, saç derisine solüsyonun enjekte (zerk edilmesiyle) edilmesiyle yapılır. Bu tedavi-iyileştirme haftada yarım saatı aşmayacak biçimde sekiz aradan oluşur. Bu ara süreçte sabırlı olunmalıdır; çünkü, gözle görünür sonuçlar beşinci aradan sonra belirmeye başlar. Enjekte edilen sıvının içeriği saç dökülmesinin nedenlerine bağlı olarak değişir.

Bu sıvı madde, genellikle vitamin ve besin maddeleri gibi doku dostu materyaller içerdiğinden, tedavi – iyileştirme güvenli olarak kabul görür; yan etkilere veya alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Tedavi gören kişileri en az acı duyması ve rahatsızlık çekmemeleri mezoterapiyi kronik saç dökülmesinden kurtulmak için kolay bir çözüm durumuna getirir. Sadece deri hastalıkları, cilt yanığı, şeker hastalığı, hemofili hastalığı olan kişiler ve hamileler bu tedaviyi seçmemelidirler; çünkü sağlık problemlerine neden olabilir. Mezoterapiyle iyileştirilebilecek başkaca bir saç derisi sorunu da kepektir. Ancak bu sağaltım seçeneği sadece şiddetli kepekleşme durumlarında, dermatoloji uzmanına danışarak kepek oluşumunun nedeni öğrenildikten sonra uygulanmalıdır.

Instagram

Instagram has returned invalid data.