Saç Ekimi Öncesi Sonrası Öneriler

Saç Ekimi Öncesi Sonrası ÖnerilerSAÇ EKİMİ ÖNCESİ SONRASI ÖNERİLER

Saç ekimi ameliyatı, açıklığı ve tüysüzlüğü gidermeye yardımcı olan cerrahi bir işlemdir. Doktorunuzun uygulama öncesi ve sonrasında vereceği görevlere tam olarak uyarsanız, hiçbir sorun yaşamadan bu süreci atlatabilirsiniz. Bu görevler yeme, içme, sigara, belirli besinlerin ve ilaçların kullanılmaması ya da kullanımına ilişkin olabilir. Doktorunuzun verdiği görevleri özenle yerine getirirseniz, ameliyatın doktorunuz kendiniz için çok daha kolay gerçekleşmesini sağlarsınız.

Şayet sigara kullanıyorsanız, ameliyattan bir iki hafta önce sigaranın bırakılması çok önemlidir. Sigara, ciltteki kan akışını engelleyebilir, bu durum, yaraların iyileşme süresini de etkiler.

Ameliyatın hemen sonrasında birinin sizi evinize kadar götürmesi gerekebilir. Size yol arkadaşı olacak kişiyi kesinlikle ameliyattan birkaç gün önce ayarlayın. Diğer konularda; örneğin, işinizde ve evinizde de desteğe gereksiniminiz olacaksa bunları da önceden düzenlemeniz gerekir.

Saç Ekimi Öncesi Sonrası Uyulması Gerekenler

Ameliyat sonrasında kendinizi nasıl duyumsadığınız, uygulanan saç ekim tekniğinin türüne bağlıdır. Ağrı ve saç derisinde yanma ya da zonklama duyumunu doktorunuzun size yazdığı ağrı kesicilerle giderebilirsiniz. Şayet bandaj kullanıyorsanız, genellikle bir gün kullandıktan sonra çıkarılmalıdır. Dikişler ameliyatın ardından, bir hafta on gün geçtikten sonra çıkarılmalıdır. Şişme, morarma ve iltihaplanma varsayımlarını doktorunuz, uyguladığı tekniğe göre size açıklayacaktır.

Bir de şu: güç ve zorlama gerektiren spor aktiviteleri, saç derisine giden kan akışını hızlandırır; bu, esiklerin kanamasına neden olabilir. Bu tür reflekslerden ve eksersizlerden dokunma gerektiren eylem ve edimlerden en az üç hafta süreyle uzak durmanız önerilebilir.

Kesiklerinizin doğru, istenildiği biçimde iyileştiğinden birlikte güven içinde olmanız için, doktorunuz ameliyattan sonraki günlerde sizi birkaç kez, yeniden görmek isteyebilir. Bu görüşmelerde doktorunuzun size vereceği görevleri yapmanız, önerilere tam olarak uymanız sağlıklı saç beklentileriniz için çok önemlidir.

Sağlıklı, güzel görünümlü bir yaşam için, güzel görünümlü saçlar için yanınızdayız.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.