PRP Tedavili Saç Ekimi

PRP TEDAVİLİ SAÇ EKİMİ

Saç ekimi anında ve ardında uygulanan PRP ile iyileşme süresinin istenen sonuca çabucak kavuşulması amaçlanır. PRP iyileştirmeli saç ekimi yöntemiyle dökülmekte olan ve sağlıksız, zayıf saç kökleri yeniden güçlendirilir. Saçlar canlanır ve dirileşir. Saç dökülmesi azalarak durur.

PRP’nin saç ekimi uygulanan deri bölgesine çok önemli yararları vardır. Uygulama sonrası kesi izleri ve yaralanmalar bir süre görülebilir; kızıl noktalar ve kabuklanmalar oluşur. PRP ile yaşanan olumsuzluklar hızlıca giderilir. Saç derisi daha sağlıklı olur ve saçların beslenme gücü artar.

PRP Nedir?
Kişinin vücudundan küçük bir ölçek kan alınır; sonra kan, özel bir işlemle plazması ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyonla ile geri verilir. Bu evrede elde edilen plazma, “platelet” diye adlandırılan hücrelerden yana oldukça zengindir. Bu hücrelerin vücuttaki başlıca işlevi kanın pıhtılaşmasını sağlamaktır. İçeriklerindeki büyütme – büyüme öğeleri nedeniyle yara iyileşmesinde önemli işleyişe sahiptirler. PRP işlemi sırasında kullanılan kan kişinin kendi kanı olduğu için herhangi bir bağışıklık reaksiyonunun ortaya çıkmasına olanak vermez ve PRP alerjik reaksiyona yol açmaz.

PRP’nin Uygulama Nedenleri ve Faydaları
PRP’nin kişiye uygulanması oldukça kullanışlı ve güvenlidir. İyileştirme sonuçları uzun evrelidir. Daha önemlisi, yeniden canlandırıcı ve yapıcı etkilere içermesidir. Yani gençleşme işaretleri görünmesini sağlar. Taze kolajen oluşturmasının dışında derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler; deriyi doldurarak yeniler, gençleştirir. Böylece de kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılmasında görev alır.

Saçları güçlendirerek dökülmelerini engeller; saç derisini daha parıltılı ve yumuşak hale getirir; operasyon sürecinde ya da dışında olabilecek yara ve çatlak benzeri hasarları yok ederek en aza indirir; çeşitli operasyonlar sonucu oluşan cilt sorunsallarına karşı cildi hızla yapılandırır ve güçlendirir; ağrıları azaltır.

PRP ile Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?
Günlük öngörülen, olası dökülebilir saç sayısı 100-150 tel kadardır. Eğer sayı bundan fazla ise, saç dökülmesi ciddiye alınmalı ve bir uzmana danışılmalıdır. Bu davranışınız sizin PRP saç iyileştirilmesinde doyurucu sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. PRP işlemi esnasında hastanın kendi kanı alınıp, bir aletten geçirilerek, bir sürece bağlı kalınır. Bu süreçte fibroblast denilen kökleri besleyecek ve güçlendirecek olan bölüm ayrılır ve saç dökülmesi saptanan bölgeye enjekte edilir. PRP yöntemi özellikle genetik, kalıtsal dökülmelerde etkendir. PRP ile saç iyileştirmesi genellikle 3-4 aylık bir süreçte sonlanır. Bu süreçte 15 günlük dönemlerde 30 dakikalık sürelerle uygulanır. Bu sıklıktaki iyileştirme sürecinin bitiminde yılda bir kez uygulanması yeterli olur.

PRP ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Verici bölgeden elde edilen ve alıcı bölgeye ekilecek olan saç köklerinin üstünden bu işlem sırasında belli bir süre geçer. Bu geçen sürede saç köklerinin yitimi söz konusu olabilmektedir. Bu süre içinde saç köklerini canlı tutabilmek saç ekim uygulaması için yaşamsaldır. Böylesi bir öneme sahip, saç ekimi için biricik metaryal olan elde edilmiş kökler soğutulmuş bir yerde ve özel hazırlanmış solüsyonlar içinde bekletilir.

Bekletme solüsyonlarının içine PRP eklenmesi ya da saç köklerinin sadece PRP solüsyonuyla yıkanması yararlı olduğu kadar da etkilerin daha çabuk görülmesini sağlar. Amaçlanan etki, saç köklerinin yaşama süresinin arttırılması, yara sağaltımının hızlanması ve saç köklerinin saç üretmek üzere daha çabuk harekete geçmesi olarak açıklanabilir.

PRP’nin saç köklerinin işlenme sürecine katkısı dışında en önemli yararı, hemen – şimdi – saç ekimi sürecinde, bu sürece desteğidir. Saç ekiminin ardından saç köklerinin kalıcılığını sağlamak öncelikli yaralarından olan PRP destekli FUE yöntemi uygulanır. Bu yöntem aynı zamanda saç ekimi ardından iyileşmeyi olabildiğince kısa bir sürede tamamlamaya yardım eder; dahası, saç ekimi ardından, yeni ekilen saç köklerini gençleştirir ve canlandırır.

PRP’nin Yan Etkileri Var mıdır?
Önceki açıklamalarımızda da belirttiğimiz gibi PRP’de uygulanan kan, kişinin kendi kanı olduğu için alerjik reaksiyon ya da enfeksiyon ihtimali bulunmamaktadır. Vücuda alınan diğer bir madde niteliği göstermez. İşkillenilecek, tasa edilebilecek sonuçlara yol açmaz.

PRP’nin etkisi her uygulanan kişide başka biçimlerde gözlemlenebilir ebilir. PRP tümüyle biricik ve yardımcı bir yöntemdir.Uygulama ardından kişinin beklentileriyle gerçekliğinin aynı olması, düş kırıklığının olmaması adına çok önemlidir. Bu metot, iyileşme için, yalnızca yardımcı olarak seçilen ve uygulanan bir destek metodudur.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.